top of page
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg

כלים לחוסן במלחמה

רק סמל לבן.png

הדרכה לבני נוער בנושא התמודדות נפשית במצבי מלחמה והתמודדות יעילה עם "תקיפות פסיכולוגיות" ברשתות.

אמציה פנסטרהיים הרצאות חוסן התפתחות אישית מנהיגות

המלחמה שאנחנו חווים מורכבת מלחימה פיזית ומלחמה פסיכולוגית. את הנשקים של המלחמה הפיזית כולנו מכירים. אבל מה לגבי המלחמה הפסיכולוגית?  

 

איך מזהים תקיפה פסיכולוגית? איך אפשר למנוע חשיפה לתקיפה פסיכולוגית? ומה עושים עם הרגשות הקשים הטבעיים וההגיוניים שקיימים כתוצאה מהמלחמה?

למרבה הצער, הקבוצה החשופה ביותר לפגיעה פסיכולוגית היא בני הנוער. בשל החשיפה האדירה שיש ברשתות החברתיות, כמעט ולא עובר 10 דקות מבלי שבני הנוער נחשפים לתכנים פוגעניים. זה לא משנה איפה אנחנו נמצאים במדינה, התקיפות הפסיכולוגיות יכולות להגיע אלינו בכל מקום דרך הרשת.

בין אם בני הנוער מראים את המצוקה או לא, כולנו יודעים שהם חווים את זה.

חשיפה ממושכת לתכנים פוגעניים ללא היכולות הנפשיות להתמודד איתם יכולה להוביל לסטרס כרוני, פחדים, קשיי שינה, פגיעה בריכוז, סימפטומים פוסט טראומתיים, ריחוק חברתי, ועוד המון השלכות שליליות נוספות.

בעיה נוספת משמעותית היא שבני הנוער לא מבינים שהתכנים הפוגעניים הינם תקיפה לכל דבר.

אודות ההדרכה / הרצאה

דרך הדרכת "חוסן במלחמה", נעניק לבני נוער את ההבנה אודות ההבדלים בין מלחמה פיזית ומלחמה פסיכולוגית, נלמד אותם דרכים לזהות תקיפה פסיכולוגית, נציג המלצות פרקטיות שיכולות להקטין את החשיפה לתכנים פוגעניים, ונלמד אסטרטגיות פרקטיות לחיזוק החוסן הנפשי, כדי שיוכלו להתמודד בצורה טובה ביותר במציאות המאתגרת שאנחנו חווים כיום.

כדי שבני הנוער ילמדו ויפיקו מההדרכה את המירב, וכדי לא להלחיץ אותם עוד יותר, ההדרכה מועברת בצורה חווייתית, מצחיקה, ודרך סיפורים אישיים של אמציה פנסטרהיים ממבצע צוק איתן.

המטרה היא להעצים אותם ולא להלחיץ אותם!

אותם הכלים שירכשו בהדרכה יהיו לרשותם ויעזרו להם לא רק בתקופות מלחמה, אלא בחיים בכלל. זה לא סוד שכדי להגשים חלומות ומטרות, אנחנו חייבים להתמודד ולנהל אתגרים וקשיים. ככל שיש לנו חוסן נפשי חזק יותר, וכלים להתמודד ולנהל אתגרים, ככה נוכל להגיע לתוצאות משמעותיות וגדולות יותר בחיים שלנו באופן כללי.

אומנם מה שמביא אותנו לקיים את ההדרכה הזאת היא המלחמה הנוכחית, אך ההשפעה של ההדרכה תמשיך לשרת את המשתתפים לכל המשך חייהם!

ההרצאה יכולה להתקיים באופן פרונטלי או דרך הזום. לאמציה יש אולפן שלם המיועד להרצאות זום ומתמחה בהעברת הרצאות זום כל שבוע כבר 3 שנים.

Amazia Fensterheim - NLP Trauma Therapy.png
אודות אמציה פנסטרהיים

אמציה פנסטרהיים הינו מנחה NLP TRAINER עם התמחות בטיפול בטראומה ואימון למנהיגות, נכה צה"ל ממבצע צוק איתן, מרצה / מאמן מנטלי צבאי בנושא הכנה מנטלית ללחימה (באישור בית הספר למנהיגות צבאית של חיל החינוך), ומדריך ראשי של בית הספר הגדול בארץ לקרב מגע.  בנוסף, אמציה הינו המייסד והמוביל של תוכנית הכנה מנטלית ונפשית לשירות קרבי פיקודי "הדרך ליחידה".

אמציה מעביר הרצאות יותר מ-8 שנים ועד היום העביר הדרכות לאלפי בני נוער בארץ.

המלצות
11154934_10153258625313361_2436536603948067706_o_10153258625313361.jpg

"ההרצאה התקיימה  לתלמידי דרור, וההדים החיוביים מתלמידים, מורים והורים (ששמעו על ההרצאה מילדיהם כשחזרו הביתה) ממשיכים גם כעת. 

אמציה מתחיל בסיפורו האישי, כלוחם שנפצע בצוק איתן, אך סיפור זה הוא רק פתיח לשיח שלם הכולל בתוכו "נוסחה" להתמודדות עם קושי, לחוסן ולהחלטות שאנו מקבלים. ​

אמציה הוא מדריך קרב מגע ועובד עם ילדים ונוער כבר שנים וגם מנחה NLP, ואת הכלים משני תחומים אלו הוא משלב בהרצאה, עם המון כריזמה, התלהבות, הומור ושיחה "בגובה העיניים". ​

השיחה מתאימה לכל הגילאים.

ממליצה בחום!!"

טלי, מורה בבית הספר "דרור"

"כבר פעמיים שהבאתי את אמציה לדבר עם קבוצות חניכים אמריקאיים בני 19-25, אמציה הצליח לשקף ברגישות מלווה בהומור ואופטימיות את סיפורו של ילד ישראלי הגדל במציאות הצה"לית ואת סיפורו האישי על מבצע צוק איתן. אמציה מצליח לרתק את כולם בשיחותיו בעזרת חן, הומור המלווים בחיוכים וכן בעצב על אשר אירע. החבר'ה היו מרותקים ושאלו מגוון שאלות לאחר השיחה, דבר שמעיד על חשיבותה של השיחה והשפעתה הרבה על הקבוצה."

ארי, מדריך קבוצות מחו"ל

11018779_10153258623243361_7923502740126591243_o_10153258623243361.jpg
WhatsApp Image 2019-10-23 at 21.25.05.jpeg

"ההרצאה הייתה מדהימה, סחפת אותנו ודיברת בביטחון, אני באמת לא אחד שמקשיב ויושב ככה בשקט בדרך כלל וראית בעצמך איך הייתי קשוב, דיברת ללב שלנו ואני בטוח שנגעת בכל אחד, אני אעיד על עצמי שבשבוע האחרון הייתי קצת בדאון מכל מיני סיבות ואתה באת והכנסת בי פרופורציה, שמחתי מאוד שבאת והלוואי שהיו עוד אנשים סוחפים ומרגשים כמוך! אתה תותח!!"

הודעה ממשתתף בן 15 שלקח חלק בהרצאת חוסן

בקשת הצעת מחיר

קיבלנו! נשתמע בקרוב

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר יש לפנות לאמציה ישירות לוואטסאפ ולבקש הצבעת מחיר לטובת הדרכת "חוסן בזמן מלחמה"

054-770-2949

bottom of page