top of page
אמציה פנסטרהיים.jpg

אמציה פנסטרהיים

אמציה פנסטרהיים הינו מנחה/מטפל NLP בדרגת NLP Trainer, עם התמחות באימון למנהיגות, טיפול בטראומה, ועבודה עם ילדים ונוער. בנוסף, אמציה הינו המדריך הראשי של בית הספר לקרב מגע והגנה עצמית iKravMaga ברעננה. עד היום אמציה לקח חלק בתהליכי העצמה והתפתחות של מאות ילדים ונוער כחלק מהפעילויות השונות שמעביר.

הסיפור שלי

מוזר לכתוב את הסיפור שלי. במיוחד אחרי שכל-כך הרבה שנים הקדשתי את העשייה שלי לשיפור הסיפורים האישיים של אנשים אחרים. יש אנשים שבחרו מקצוע, ויש אנשים שהמקצוע בחר בהם. כל העשייה שלי, בין אם אנחנו מדברים על הנחיית ה-NLP לילדים, או הדרכת הקרב מגע, הגיע אלי בעקבות חוויות חיים שחוויתי.

כל העשייה שלי התחילה מתוך כאב.

מאז שאני זוכר את עצמי אני מגמגם. בתור ילד, לגדול עם גמגום היה סיוט. הגמגום עיצב את התפיסה העצמית שלי, את הערך העצמי שלי, את ותחושת הביטחון שלי. אם מדברים עם אנשים אחרים, הם כולם יגידו שכמעט ולא שמים לב לגמגום. אבל בתור ילד, התקיעות, חוסר השטף, והקושי לדבר השפיע על כל חיי.

לא היה לי את הביטחון להתחיל לדבר עם אנשים חדשים. לא הייתי מעז לעמוד על שלי. זה השפיע על כל חיי. הקושי שהיה לי עם עצמי לא הספיק. היו ילדים בסביבה שלי שניצלו את זה. הייתי החלש של השכבה. הייתי הילד שצחקו עליו, שהציקו לו ושהרביצו לו. הייתי הילד שלא יכל לעמוד על שלו.

אני לא בחרתי להתעסק בתחום הטיפול והעצמה כי זה עניין אותי. לא בחרתי להתעסק בתחום הזה כי אני אוהב ילדים. בחרתי להתעסק בתחום הזה כי אני יודע מה הילדים עוברים. אני מרגיש את הכאב שלהם.

תנו לי להציג לכם עד כמה אני מרגיש את הכאב שלהם.. היה יום שנסעתי ברכב הביתה מלהעביר הרצאה לילדים בנושא פיתוח חוסן, ותוך כדי הנסיעה, אני רואה ארבעה ילדים מציקים לילד אחר. הם לקחו את התיק שלו והתחילו להתמסר איתו בעוד שהילד מנסה לקחת את התיק שלו בחזרה. מאחורי היו לפחות עוד חמישה רכבים. איך שראיתי את זה, עצרתי את הרכב באמצע הכביש, יצאתי מהרכב. לקחתי את התיק מהילדים, החזרתי לילד הזה, ואמרתי להם שלא יעזו להתעסק איתו שוב.

יש כל-כך הרבה ילדם שסובלים מבריונות, ביטחון עצמי נמוך, שונות, וקשיים חברתיים. אני הייתי אחד מהם. אני יודע איך זה להיות הם. אני יודע כמה המורים בבית ספר אומרים שהם שם כדי לעזור אבל בסופו של יום לא יודעים או לא מצליחים לעזור. 

בסוף היום, הילדים האלו מרגישים לבד. ולכן אני מתעסק במקצוע הזה. אני כאן בשביל הילדים האלו. אני כאן כדי להראות להם איך לייצר את השינויים הפסיכולוגיים בעצמם שיעזרו להם לטפס למעלה ולהיות המנהיגים בכיתה. להיות מאושרים. לנהל את הבריונים בכיתה. להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. אני עושה את זה לא כי עברתי כמה קורסים מעניינים. אני עושה את זה כי אני יודע שאם לא נעזור לילדים האלו עכשיו, הם יגדלו עם ערך עצמי נמוך שיפגע בכל העתיד שלהם.

כל קבלת ההחלטות שלהם מתבססת על תפיסת העולם ועל התפיסה העצמית שלהם. עכשיו, כשהם ילדים, הם מעצבים את התפיסה הזאת. אם לא נעזור להם לעצב את התפיסה הזאת בצורה חיובים, הילדים עלולים לגדול עם אמונות שליליות לגבי עצמם ולגבי העולם.

תקופת הילדות היא התקופה המושלמת לתת לילדים את הכלים להצליח בחיים. בשביל זה אני כאן. בשביל ההצלחה של הילדים שלהם. כדי שיהיו מאושרים בהווה. כדי שיחוו את הילדות המאושרת שמגיע לכל ילד לחוות. אני כאן כדי לתת להם את הכלים להצליח בחיים.

ההורים לא חייבים לסחוב את האחריות לבדם. התפקיד של ההורים הוא לנהל את החיים של הילדים ולא להיות המטפלים. מה זה אומר? כמו שמנכ"ל טוב יודע לגייס את האנשים הטובים ביותר לתפקידים השונים ולא לוקח הכל על עצמו, ככה גם אתם ההורים. ההורים הם המנכ"לים של החיים של הילדים שלהם.

אסור לכם לנסות לעשות הכל בעצמכם. התפקיד שלהם הוא לאהוב ולדאוג שמה שצריך לקרות יקרה. אתם לא חייבים להיות האנשים שעושים את זה.

אמא של אחד המתאמנים שלי אמרה לי משפט שמאוד אהבתי: it takes a village to raise a child.

המשפט הזה אומר שלוקח כפר שלכם כדי לגדל ילד.

אני כאן כדי להיות חלק מהכפר של הילד שלכם.

אני כאן כדי לקחת את החוויות האישיות שלי, את הניסיון המקצועי שצברתי מההכשרות הטיפוליות, את הניסיון שלי, ואת התשוקה הבלתי נגמרת שיש לי להפוך את העולם למקום שמח ומקדם לילדים.

Amazia Fensterheim - NLP Trauma Therapy.png

יצירת קשר

הצורה הכי טובה ליצור קשר היא באמצעות תיאום שיחה אישית בלינק הבא:

לתיאום שיחה אישית לחצו כאן

054-770-2949

bottom of page